2119/​344

George III Bureau Bookcase af mahogni. England, 18. årh.s slutning. H. 225. B. 110. D. 51.

Proveniens: Erik Brandt

Mærker og skrammer. Defekt skindfelt. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

4.000 kr

Hammerslag

2.100 kr

220204 2.100 kr
881922 2.000 kr