1632/553
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Sæt på tre indskudsborde af teak på tilspidsede ben. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 41–46,5. B. 48,5–109. D. 31,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte vandskjolder.
Moderne kunst og design, 9. august 2016
Vurdering
Hammerslag
14 bud