2104/728
Helge Christoffersen (f. København 1925, d. 1965)
Rektangulært fad af keramik dekoreret med kvindemotiv i polykrome glasurer. Sign. Helge Christoffersen 55. Unik. L. 33. B. 24.
Brugspatina, herunder mærker og ridser. Afslag på kantens bagside.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag