Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
“Svaner og blishøns, Fiilsø, i baggrunden Henne kirke”. Sign. monogram 29. Olie på lærred. 74×100.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 849, 2014 nr. 67, afb. s. 70.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 15. september 2020