2050/395
Vilhelm Th. Fischer (f. Holbæk 1857, d. Frederiksberg 1928)
Fad af porcelæn, dekoreret i underglasurfarver med edderfugle. Sign. Vilh. Th. Fischer. Kgl. P. Nr. 8926. Ca. 1900. Diam. 39,5.
Større reparation på fane. Flere glasurafslag/matte områder. Enkelte mindre overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud