11948/61
F. Larsen-Særsløv (f. Særslev v. Kalundborg 1870, d. Gentofte 1942)
Kystparti med to joller. Sign. L. Særsløv 1923. Olie på lærred. Lysmål 36,5×50. Rammemål 48,5×61,5.
Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019
Vurdering
Hammerslag