2115/226
To små ovale kurve af sølv, gennembrudte, L. 13 og 17 cm, rund kurv med hank Diam. 14 cm; samt svaneformet skål af krystal med hals og vinger af sølv L. 13 cm. 19–20. årh. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Svane med gravering på hals.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud