2203/​8

Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med en siddende kvinde, base dekoreret med høstsceneri. 19. årh.s begyndelse. H. 39.

Pendul samt optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK