2203/8
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med en siddende kvinde, base dekoreret med høstsceneri. 19. årh.s begyndelse. H. 39.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag