1732/525
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
Komposition, 1975. Sign. monogram, 42/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 98×62
Litteratur: Rivière nr. 167.
Moderne kunst og design, 8. august 2017
Vurdering
Hammerslag