Ubekendt maler, ca. 1900
Opstilling med hummer, østers, vin og frugt. Sign. E. Pfeifer Hbg [Hamborg] 1921. Olie på malepap. 60 × 89,5.
Mindre afskalninger, mest langs rammekant. Områder med mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
17 bud