2415/169
Koreansk vase af sølv, balusterformet korpus, smedet med borter. 20. årh. Vægt 596 g. H. 21,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, inklusive få ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag