1908/500
Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
“Havet dækker alle drømme”. Sign. Bech samt på bagsiden P.A. Bech, 1992. Olie på lærred. 38×46.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag