2437/2081
Lommeur af 14 kt. guld. Cylindergang og kroneoptræk. Hvid skive med sorte romertal og gyldne visere. Rigt graveret bagkasse. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 34,5 mm. Uret vejer ca. 29 g. 1890–1900'erne.
Personlig gravering på støvkapslen.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
999018 | ||
846622 | ||
999018 (Autobud) | ||
846622 | ||
999018 (Autobud) | ||
846622 | ||
999018 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.