2031/​1278

Toftegaard

Smykkesæt af sterlingsølv og blå akryl, bestående af to vedhæng, to armringe og to ringe, lang halskæde af kautschukgummi med lås af sterlingsølv medfølger. Ringstr. 50 og 52. Vedhæng diam. 2,9 og 5 cm. Kæde L. 190 cm. (6)

Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.

Smykker, 29. juli 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag