2043/331
Dansk senempire vinkande af sølv, graveret med musicerende engle og vinranker, svungen hank afsluttet af putto. Mester Albert Telemack Drebolt, borgerskab 1836. Vægt ca. 515 gr. 19. årh. H. 31.
Større og mindre buler. Ridser og mærker. Vipper. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag