2043/​331

Dansk senempire vinkande af sølv, graveret med musicerende engle og vinranker, svungen hank afsluttet af putto. Mester Albert Telemack Drebolt, borgerskab 1836. Vægt ca. 515 gr. 19. årh. H. 31.

Større og mindre buler. Ridser og mærker. Vipper. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK