2008/​299

Modelskib af fuldrigger under dansk flag af bemalet træ, monteret på plade af bemalet gips formet som bølger. Betegnet F.N. 1941. 20. årh.s midte. H. 31. L. 44.

Rigning med defekter. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på gipsplade.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK