Foto endnu ikke klar
2103/​525

Fumio Yoshimura (f. Japan 1926, d. New York 2002)

Et fad med koteletter og kniv. Sign. Fumio 74. Træobjekter på porcelænstallerken. 5×27×30. (2)

Udstillet (antagelig): Galerie Arnesen, Gothersgade, København, december 1974 - januar 1975. Proveniens: Privatsamling, Sverige.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag