2442/353
Rejsekuffert indrettet med bøjler, skuffer og rum, beslag af metal, påsat diverse rejseetiketter. 20. årh.s begyndelse. H. 103. B. 51. D. 55.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Revner i overfladen.
Vurdering