2032/823
Aksel Jørgensen (f. København 1883, d. sst. 1957)
Herreportræt. Sign. Aksel Jørgensen, 1937. Olie på lærred. 97×79.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud