1921/118
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Interiør med piger der klædes på. Sign. J. P. 1913. Olie på lærred. 66×60,5.
Behov for rensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag