12147/134
Elisabeth Karlinsky (f. Kasten, Nederøstrig 1904, d. 1994)
Landskab med flod. Sign. E.K. 1950. Olie på lærred. Rammemål ca. 77×103.
Stedvise afskalninger
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag