2144/291
Et sæt på seks alterbægre af sølv. Antageligt peruvianske. Vægt ca. 200 g. H. 7,5. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag