1722/1119
Smaragd og diamantring af 18 kt. guld prydet med facetslebet smaragd flankeret af to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Str. 52,5. Signeret Cartier. Nr. 302550.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag