1834/1632
Sønderjysk skrin af eg, svunget form, skråtstillet låg, nedre kant med tandsnitfrise. 18. årh. H. 23 cm L. 29 cm B. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud