2013/104
Frederik VII sofa af nøddetræ, udskåret med spoler og bladværk. Danmark. Ca. 1870. L. 155.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag