2447/​977

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

"AT 305”. Fritstående skrivebord af eg. Front med tre skuffer med integrerede greb samt nøglehul af messing. Formgivet 1953. Udført og mærket hos by PP Møbler. H. 72. L. 138. B. 76.

Nøgle medfølger.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

15.000 DKK

Solgt

Hammerslag

38.000 DKK  

19 bud

Tidspunkt Byder Bud
1171273 (Autobud) 38.000 DKK
852006 36.000 DKK
1171273 (Autobud) 34.000 DKK
852006 32.000 DKK
1171273 (Autobud) 29.000 DKK
852006 28.000 DKK
1171273 (Autobud) 26.000 DKK
852006 25.000 DKK
1171273 (Autobud) 24.000 DKK
852006 23.000 DKK
1171273 22.000 DKK
868561 (Autobud) 21.000 DKK
1171273 20.000 DKK
868561 (Autobud) 14.500 DKK
935449 14.000 DKK
868561 (Autobud) 13.500 DKK
935449 13.000 DKK
868561 12.500 DKK
852006 12.000 DKK