2049/25
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Strandparti fra Skagen med optrukne fiskerbåde. Sign. V. Johansen Skagen 1903. Olie på lærred. 37×63.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 358, 1977 nr. 108.
Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud