12116/283
Nyrokoko sekretær af mahogni, skriveklap bag hvilken små skuffer og dør. 19. årh.s anden halvdel. H. 195. B. 105. D. 55.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérenskade på venstre side.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag