2115/561
Jørn Larsen (f. Næstved 1926, d. København 2004)
“Tatos”. Sign. og dateret på bagsiden Jørn Larsen, 4/6. Relief af granit med indridsninger. 47 × 43,5.
Original stand. Enkelt lille afslag i nederste venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag