2413/7555
Rose Eken (f. 1976)
“Astronaut”, 2015. Sign. RE. Ed 13/15. Lertøj dekoreret med hvid, rosa og orange glasur. L. 15. Signeret ægthedsbevis medfølger.
Lavet til Silkeborg Kunstforening som tak for tildelingen af Silkeborg Kunstner Legat i 2015.
Original stand.
Samtidskunst, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
33 bud