2142/704
Marcello Fantoni (f. Firenze 1915, d. 2011)
Skulpturel vase af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med brun, rød, gul og grøn glasur. Sign. Fantoni, Italy. H. 20. L. 20.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud