2142/​704

Marcello Fantoni (f. Firenze 1915, d. 2011)

Skulpturel vase af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med brun, rød, gul og grøn glasur. Sign. Fantoni, Italy. H. 20. L. 20.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

19 bud

4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK