2131/289
En samling bestik, flaskebakke, glasbakker og serveringsdele af sølv. Delvis forgyldt og emaljeret. Udført hos Cohr m.fl. 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1400 gr. (69)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Dele graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag