1950/72
Amerikansk visitkortholder i form af tjener i rød uniform, holdende en bakke. Figur af komposit. 20. årh.s midte. H. 153.
Bakke sat fast med skruer. Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag