1950/​72

Amerikansk visitkortholder i form af tjener i rød uniform, holdende en bakke. Figur af komposit. 20. årh.s midte. H. 153.

Bakke sat fast med skruer. Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK