1424/1180
Armbånd af forgyldt sølv prydet med talrige cabochonslebne safirer. Diam. ca. 6,5 cm. Æske medfølger. 2010.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 11. juni 2014
Vurdering
Hammerslag