1835/530
Louis Poulsen
Standerlampe med skærm, stamme og fod af sortlakeret metal, justérbar arm og underskærm af messing. Udført hos Louis Poulsen. Variabel h. Skærm diam. 40.
.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. august 2018
Vurdering
Hammerslag