“Noe” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, et rum med snorelukning og brunt stof for. H. 34 x B. 30 x D. 19 cm.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Mindre slitage på monogram kanvas. Slitage på læderbesætninger i sider og på bund, herunder ridser og mærker. Slitage på hjørner. Øverste kant samt snor fremstår i god stand og er formegentligt blevet udskiftet. God stand indvendigt. Skulderstrop mangler. Alle mål er cirkamål.
930244 | ||
1161560 | ||
896810 |