1808/595
Mariele Neudecker (f. Düsseldorf 1965)
“Mountain”, 1996/7. Sign. Mariele Neudecker, 5/7. Skulptur af gips og uld. H. 26.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Lette håndteringsmærke.
Moderne kunst og design, 20. februar 2018
Vurdering
Hammerslag