2049/241
Bochara tæppe, Turkmenien. Klassisk design med guls på rød bund. Pæn kvalitet. 20. årh.s slutning. 185×130.
Slidte frynser. Brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag