2014/589
Henrik Have (f. Gladsaxe 1946, d. Hvide Sande 2014)
“Øedipus dør”, 1996. Sign. Have 96; samt sign, dateret og betitlet på bagsiden. Olie på plade. 120×90.
Original stand.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag