2414/197
Russisk ikon med fremstilling af Jesus Kristi Præsentation i Templet. Tempera på træpanel. 19. årh. 30×25 cm.
Enkelte afslag, retoucheringer og krakeleringer. Sider med rester af maling fra en væg.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud