2122/1033
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Myren”. Et sæt på seks stole med fire ben af forkromet stål, skalformede sæder af lamineret bøg. Model 3100. Udført og mærket med label hos Fritz Hansen, 1998. (6)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En med manglende plastkapsel.
Moderne kunst og design, 1. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud