911/​126

Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935)

Ung kvinde med strikketøj stående i solnedgangen. Sign. A. Ancher. Olie på lærred. 35×28.

Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022

Vur­dering

60.000–80.000 DKK

Hammerslag

95.000 DKK