911/126
Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935)
Ung kvinde med strikketøj stående i solnedgangen. Sign. A. Ancher. Olie på lærred. 35×28.
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag