1907/28
Almue Vråskab med original bemaling, dekoreret med navnetræk og årstal 1804. Front med låge og skuffe. 19. årh.s begyndelse. H. 163. B. 100. D. 34.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 11. februar 2019
Vurdering
Hammerslag