1640/170
Kommode af mørkpoleret elmetræ, rigt indlagt med rhombeformede felter af nøddetræ og elmerod, svungen front med tre skuffer. Barokform. 20. årh.s begyndelse. H. 71. B. 88. D. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader.
Ældre malerier og møbler, 3. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud