2119/549
Kristian von Hornsleth (f. Edinburgh, Skotland 1963)
“You are not alone”, 2001. Sign. Hornsleth. Akryl og papir på lærred bearbejdet med kniv. Ridser og huller som en del af værket. 40×40. Uindrammet.
Proveniens: Jörg Heitsch Galerie, München.
Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag