2139/​387

Ampel af farvet og slebet glas, dekoreret med blomster. Monteret til el. Ca. 1900. H. 64. Diam. 39.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Øverst med kant hak.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag