2139/387
Ampel af farvet og slebet glas, dekoreret med blomster. Monteret til el. Ca. 1900. H. 64. Diam. 39.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Øverst med kant hak.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag