2144/860
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Fad af stentøj, dekoreret med rødbrunglasur. Sign. E.St.N. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 68. Udført 1950–1968. Diam. 22.
2. sortering.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag