2144/​860

Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)

Fad af stentøj, dekoreret med rødbrunglasur. Sign. E.St.N. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 68. Udført 1950–1968. Diam. 22.

2. sortering.

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

(Autobud) 800 DKK
800 DKK
750 DKK