Niclaes Peters Hermanns Sohn (f. Friedrichstadt 1767, d. Flensborg 1825)
“Im Stall”. I stalden. Sign. N. Peters H.S. Olie på lærred monteret på plade. 75×95.
Literatur medfølger.
Die Künstlerfamilie Peters.
Nærværende maleri afbildet side 17.
Krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. april 2023