2033/50
Engelsk spejl i ramme af forgyldt træ, rigt udskåret med fugle, blomster og bladværk. Chippendale stil. 20. årh.s begyndelse. H. 104. B. 63.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag